Strona główna Budowa Improwizowanych Schronień Survivalowych

Budowa Improwizowanych Schronień Survivalowych

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu budowania schronień survivalowych.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Budowa schronień w sytuacji survivalowej jest to bardzo ważna umiejętność dla każdego, kto przebywa często na łonie natury i może być narażony na przymusowe bytowanie w terenie przygodnym. Czasami w warunkach ekstremalnych, budowa schronienia przewyższa priorytetem nawet pozyskiwanie wody. Dzieje się tak w przypadku niskich temperatur i wiatru. Wówczas, brak wody da nam się we znaki w ciągu doby a brak schronienia może doprowadzić do śmiertelnej hipotermii nawet w 2-3 godziny.

To tematyczne szkolenie survivalowe skupia się na tym filarze sztuki przetrwania. Omówimy i przećwiczymy na nim  zasady wyboru miejsca i rodzaju schronienia survivalowego oraz priorytety dotyczące balansu jego skuteczności do ilości energii, jaką trzeba włożyć w jego budowę. Kursant będzie miał możliwość pod okiem instruktora przećwiczyć budowę różnorakich schronień survivalowych oraz metody zabezpieczania się przed ciężkimi warunkami.

Czego Cię nauczymy

  • Budowy różnorodnych schronień
  • Izolacji od podłoża
  • Wyboru miejsca na schronienie
  • Szybkiego docieplania się gdy nie mam możliwości budowy schronienia
  • Efektywnego wykorzystania ogniska do ogrzania schronienia
  • Zostawianie po sobie porządku

Omówimy i przećwiczymy następujące zagadnienia i techniki survivalowe:

• Dobór miejsca noclegu i przygotowania schronienia survivalowego. Pod kątem ukształtowania terenu, opadów oraz wiatrów dominujących.
• Izolacja od podłoża za pomocą igliwia.
• Budowa drewnianego, podwyższonego izolatora od podłoża.
• Wykorzystanie folii NRC do budowy improwizowanego zadaszenia. Techniki jego napinania, podstawowe węzły oraz techniki jego ułożenia. Techniki te działają również w przypadku innych materiałów takich jak pałatka, poncho, tarp, folia, worek na śmieci i podobne.
• Budowa łóżka typu "A" - Szczególnie przydatne na podmokłym terenie gdy nie mamy dostępu do suchego podłoża.
• Jak zbudować szałas - czyli budowa szałasu dwuspadowego izolowanego.
• "Scarecrowing", czyli wykorzystywanie liści do zwiększania walorów izolacyjnych ubrania lub śpiwora.
• Budowa ekranu cieplnego i inne techniki wykorzystania ogniska i ognia do ogrzewania schronienia.

Szkolenie w 95% skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię oraz wykonywanie technik stacjonarnych.

Na szkoleniu survivalowym z zakresu budowy schronień zapoznasz się  także ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który będzie zaprezentowany nie powinieneś się rozstawać kiedy wyruszasz na przygodę w dziczy.

Szkolenie jest  idealne dla początkujących ale też odpowiednio sprawdzi się dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania i sklasyfikowania wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jako pomysł na prezent - możesz wykupić u nas voucher, który da się wydrukować i komuś dać.  Upoważnia on do uczestnictwa w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Jedynie ubranie "do lasu", odpowiednio dopasowane do pogody i warunków. Cały niezbędny sprzęt zapewniamy. Żadnego własnego sprzętu brać nie musisz aczkolwiek jeżeli masz, jest to zalecane.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Zapraszamy!

Program szkolenia

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00- 11:00
Wybór miejsca na szkolenie, omówienie istotnych czynników
11:00- 13:00
Techniki budowy szybkiego schronienia
13:00- 16:00
Techniki budowy szałasu, wykorzystanie ogniska itp.
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Po zakupie vouchera skontaktujemy się w celu ustalenia indywidualnego terminu.

Inne szkolenia

Możliwość komentowania została wyłączona.