Strona główna Budowa Improwizowanych Schronień Survivalowych
Jak Zbudować Szałas. Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Jak Zrobić Szałas. Schronienie Survival. Warszawa.
Schronienie Survival. Kurs Survivalu. Jak Zrobić Szałas. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Jak Zbudować Szałas. Survival. Ogrzewanie Namiotu. Warszawa.
Kurs Survivalu. Jak Zrobić Szałas. Szałas w Górach. Schronienie Survival. Survival. Jak Zbudować Szałas. Ogrzewanie Namiotu. Szkolenie Survivalowe. Warszawa.
Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Jak Zbudować Szałas. Jak Zrobić Szałas. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Schronienie Survival. Warszawa.
Jak Zbudować Szałas. Survival. Kurs Survivalu. Szałas w Górach. Ogrzewanie Namiotu. Schronienie Survival. Szkolenie Survivalowe. Jak Zrobić Szałas. Warszawa.
Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Schronienie Survival. Jak Zrobić Szałas. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Jak Zbudować Szałas. Warszawa.
Jak Zbudować Szałas. Ogrzewanie Namiotu. Survival. Szałas w Górach. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Schronienie Survival. Jak Zrobić Szałas. Warszawa.
Jak Zbudować Szałas. Szałas w Górach. Survival. Kurs Survivalu. Schronienie Survival. Ogrzewanie Namiotu. Szkolenie Survivalowe. Jak Zrobić Szałas. Warszawa.
Schronienie Survival. Kurs Survivalu. Jak Zrobić Szałas. Szałas w Górach. Survival. Ogrzewanie Namiotu. Szkolenie Survivalowe. Warszawa. Jak Zbudować Szałas.

Budowa Improwizowanych Schronień Survivalowych

01 czerwca 2024
1 dzień
do 4 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie specjalistyczne z zakresu budowania schronień survivalowych.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Budowa schronień w sytuacji survivalowej jest to bardzo ważna umiejętność dla każdego, kto przebywa często na łonie natury i może być narażony na przymusowe bytowanie w terenie przygodnym. Czasami w warunkach ekstremalnych, budowa schronienia przewyższa priorytetem nawet pozyskiwanie wody. Dzieje się tak w przypadku niskich temperatur, gwałtownych opadów i wiatru. Wówczas, brak wody da nam się we znaki w ciągu doby a brak schronienia może doprowadzić do śmiertelnej hipotermii nawet w 2-3 godziny.

To tematyczne szkolenie survivalowe skupia się na tym filarze sztuki przetrwania. Omówimy i przećwiczymy na nim zasady wyboru miejsca i rodzaju schronienia survivalowego oraz priorytety dotyczące balansu jego skuteczności do ilości energii, jaką trzeba włożyć w jego budowę. Kursant będzie miał możliwość pod okiem instruktora przećwiczyć budowę różnorakich schronień survivalowych oraz metody zabezpieczania się przed ciężkimi warunkami.

Czego Cię nauczymy

Budowy różnorodnych schronień
Wyboru miejsca na schronienie
Efektywnego wykorzystania ogniska do ogrzania schronienia
Izolacji od podłoża
Szybkiego docieplania się gdy nie mam możliwości budowy schronienia
Zostawianie po sobie porządku

Omówimy i przećwiczymy następujące zagadnienia i techniki survivalowe:
• Dobór miejsca noclegu i przygotowania schronienia survivalowego. Pod kątem ukształtowania terenu, opadów oraz wiatrów dominujących etc.
• Izolacja od podłoża.
• Budowa drewnianego, podwyższonego izolatora od podłoża.
• Wykorzystanie folii NRC do budowy improwizowanego zadaszenia. Techniki jego napinania, podstawowe węzły oraz techniki jego ułożenia. Techniki te działają również w przypadku innych materiałów takich jak pałatka, poncho, tarp, folia, worek na śmieci i podobne.
• Budowa łóżka typu "A" - Szczególnie przydatne na podmokłym terenie gdy nie mamy dostępu do suchego podłoża.
• Budowa szałasu dwuspadowego izolowanego.
• "Scarecrowing", czyli zwiększanie walorów izolacyjnych ubrania lub śpiwora.
• Budowa ekranu cieplnego i inne techniki wykorzystania ogniska i ognia do ogrzewania schronienia.

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Na szkoleniu survivalowym z zakresu budowy schronień zapoznasz się  także ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który będzie zaprezentowany nie powinieneś się rozstawać kiedy wyruszasz na przygodę w dziczy.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jako pomysł na prezent - możesz wykupić u nas voucher, który da się wydrukować i komuś dać. Upoważnia on do uczestnictwa w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00 - 11:00
Wybór miejsca na szkolenie, omówienie istotnych czynników
11:00 - 13:00
Techniki budowy szybkiego schronienia
13:00 - 16:00
Techniki budowy szałasu, wykorzystanie ogniska itp.
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia