Strona główna Podstawy Topografii i Survivalowej i Orientacji w Terenie
Topografia. Terenoznawstwo. Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Orientacja Mapy w Terenie. Szkolenie Survivalowe.
Mapa z kompasem w buszu
Warszawa. Terenoznawstwo. Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Topografia. Orientacja Mapy w Terenie. Jak Używać Kurs Survivalu. Mapy Bez Kompasu.
mapa-kompas-w-lesie
Orientacja Mapy w Terenie. Warszawa. Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Topografia. Terenoznawstwo. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Kurs Survivalu.
Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Topografia. Orientacja Mapy w Terenie. Terenoznawstwo. Warszawa. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Kurs Survivalu.
Związek Strzelecki Strzelec. Organizacje Proobronne. Szkolenia Wojskowe. Jednostka Strzelecka. Szkolenie Wojskowe dla Cywili. Przeszkolenie Wojskowe. Warszawa.
Orientacja w Terenie. Topografia. Orientacja Mapy w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Warszawa. Terenoznawstwo. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Kurs Survivalu.
Orientacja Mapy w Terenie. Warszawa. Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Topografia. Terenoznawstwo. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Kurs Survivalu.

Podstawy Topografii i Survivalowej i Orientacji w Terenie

01 czerwca 2024
1 dzień
do 4 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu terenoznawstwa oraz orientacji w terenie.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Zapraszamy na szkolenie z dziedziny topografii oraz pracy na mapie. Szkolenie jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić kursantowi komplet narzędzi do sprawnego oraz pewnego poruszania się w terenie. Orientacja w terenie, jest bardzo ważnym elementem sztuki przetrwania. Szkolenie obejmuje klasyczne sposoby pracy z mapą, kompasem i innymi przyrządami nawigacyjnymi oraz techniki survivalowej orientacji w terenie.

Czego Cię nauczymy

Budowa i użycie mapy
Marsz na azymut
Wyznaczanie kierunków świata bez użycia przyrządów
Rodzaje i czytanie znaków topograficznych
Skuteczne odnajdywanie się w terenie

Szkolenie podzielone jest na dwa segmenty. Pierwszy z nich obejmuje podstawowe  zagadnienia z zakresu topografii takie jak:
• Posługiwanie się kompasem i busolą.
• Czytanie mapy.
• Orientacja mapy w terenie.
• Wyznaczanie azymutu i marsz na azymut.
• Miara pokonanego dystansu za pomocą parokroków.
• Sposoby oceniania odległości w terenie.
• Terenoznawstwo wojskowe i jego podstawowe zagadnienia.

Powyższy segment zapewnia solidne podstawy do przyswojenia zagadnień z survivalowej orientacji w terenie kiedy mamy dostęp do profesjonalnej mapy oraz przyrządów nawigacyjnych. Drugi segment skupia się na improwizowanej topografii survivalowej i skupia się na zagadnieniach takich jak:
• Sposoby wyznaczania północy bez kompasu. (Metoda słońca i zegarka, ocena pozycji mchu na drzewach i kamieniach, śniegu w zagłębieniach, ocena układu gałęzi na drzewie, metoda LURD, wyznaczanie kierunku północnego za pomocą Gwiazdy Polarnej - zarówno od Wielkiego Wozu jak i od Kasjopeji, wyznaczanie południa za pomocą gwiazdozbioru Oriona oraz orientacja po słońcu i księżycu).
• Orientacja w terenie bez mapy. Wykonywanie podstawowych szkiców terenu, wykorzystywanie infrastruktury długiej to oceniania swojej pozycji.
• Jak używać mapy bez kompasu. Wykorzystywanie cech terenu do orientacji mapy w terenie.

Terenoznawstwo, orientacja w terenie oraz topografia jest bardzo ważnym elementem survivalu. Niekiedy mając te umiejętności, możemy wyjść z sytuacji survivalowej jeszcze zanim ona na dobre się rozpocznie. Przed każdą przygodą w terenie, powinniśmy pomyśleć czy jesteśmy odpowiednio przygotowani pod tym kątem.

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem wykorzystywanym w survivalu który zdecydowanie ułatwia  rekreacyjne wypady bushcrafowe oraz zwiększa bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Sprzętem survivalowy który bedzie zaprezentowany, każdy powinien się mieć na uwadze kiedy planuje swoją przygodę w terenie.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też ciekawym pomysłem na prezent. Wykupując u nas voucher, możesz go potem wydrukować i komuś podarować. Jest to bilet na uczestnictwo w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie jego wykupienia.

Szkolenie opisane powyżej, jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi spędzać czas na łonie natury. Wiedza ta jest bardzo przydatna w lesie, w górach, nad morzem, wśród jezior oraz w każdym miejscu na świecie. Bez wątpienia zwiększa pewność siebie oraz poziom samowystarczalności w terenie.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00 - 11:00
Posługiwanie się kompasem i busolą.
11:00 - 14:00
Praca na mapie
13:00 - 14:00
Praca na azymutach
14:00 - 15:00
Określanie kierunków świata bez użycia przyrządów
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia