Strona główna Podstawy Topografii i Survivalowej i Orientacji w Terenie

Podstawy Topografii i Survivalowej i Orientacji w Terenie

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu terenoznawstwa oraz orientacji w terenie.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Zapraszamy na szkolenie z dziedziny topografii oraz pracy na mapie. To szkolenie jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić kursantowi komplet narzędzi do sprawnego oraz pewnego poruszania się w terenie. Orientacja w terenie, jest bardzo ważnym elementem sztuki przetrwania. Szkolenie obejmuje klasyczne sposoby pracy z mapą, kompasem i innymi przyrządami nawigacyjnymi oraz techniki survivalowej orientacji w terenie.

Czego Cię nauczymy

  • Budowa i użycie mapy
  • Rodzaje i czytanie znaków topograficznych
  • Marsz na azymut
  • Skuteczne odnajdywanie się w terenie
  • Wyznaczanie kierunków świata bez użycia przyrządów

Szkolenie podzielone jest na dwa segmenty. Pierwszy z nich obejmuje podstawowe  zagadnienia z zakresu topografii takie jak:
• Posługiwanie się kompasem i busolą.
• Czytanie mapy.
• Orientacja mapy w terenie.
• Wyznaczanie azymutu i marsz na azymut.
• Miara pokonanego dystansu za pomocą parokroków.
• Sposoby oceniania odległości w terenie.
• Terenoznawstwo wojskowe i jego podstawowe zagadnienia.

Powyższy segment zapewnia solidne podstawy do przyswojenia zagadnień z survivalowej orientacji w terenie kiedy mamy dostęp do profesjonalnej mapy oraz przyrządów nawigacyjnych. Drugi segment skupia się na improwizowanej topografii survivalowej i skupia się na zagadnieniach takich jak:
• Sposoby wyznaczania północy bez kompasu. (Metoda słońca i zegarka, ocena pozycji mchu na drzewach i kamieniach, śniegu w zagłębieniach, ocena układu gałęzi na drzewie, metoda LURD, wyznaczanie kierunku północnego za pomocą Gwiazdy Polarnej - zarówno od Wielkiego Wozu jak i od Kasjopeji, wyznaczanie południa za pomocą gwiazdozbioru Oriona oraz orientacja po słońcu i księżycu).
• Orientacja w terenie bez mapy. Wykonywanie podstawowych szkiców terenu, wykorzystywanie infrastruktury długiej to oceniania swojej pozycji.
• Sposoby jak używać mapy bez kompasu. Wykorzystywanie cech terenu do orientacji mapy w terenie.

Terenoznawstwo, orientacja w terenie oraz topografia jest bardzo ważnym elementem survivalu. Niekiedy mając te umiejętnosci, możemy wyjść z sytuacji survivalowej jeszcze zanim na dobre się rozpocznie. Przed każdą przygodą w terenie, powinniśmy pomyśleć czy odpowiednio jesteśmy do niej przygotowani pod tym kątem.

Szkolenie w 95% skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię oraz wykonywanie technik stacjonarnych.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem wykorzystywanym w survivalu który zdecydowanie ułatwia  rekreacyjne wypady bushcrafowe oraz zwiększa bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Sprzętem survivalowy który bedzie zaprezentowany, każdy powinien się mieć na uwadze kiedy planuje swoją przygodę w terenie.

Szkolenie jest  bardzo przyjazne dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych  a nawet zaawansowanych. Głównie w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności z survivalowej orientacji w terenie.

Nasze szkolenie jest też ciekawym pomysłem na prezent. Wykupując u nas voucher, możesz go potem wydrukować i komuś podarować.  Jest to bilet na uczestnictwo w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie jego wykupienia.

Szkolenie opisane powyżej, jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi spędzać czas na łonie natury. Wiedza ta jest bardzo przydatna w lesie, w górach, nad morzem, wśród jezior oraz w każdym miejscu na świecie. Bez wątpienia zwiększa pewność siebie oraz poziom samowystarczalności w terenie.

Wymagany sprzęt: Jedynie ubranie "do lasu", odpowiednio dopasowane do pogody i warunków. Cały niezbędny sprzęt zapewniamy.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Zapraszamy!

Program szkolenia

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00- 11:00
Posługiwanie się kompasem i busolą.
11:00- 14:00
Praca na mapie
13:00- 14:00
Praca na azymutach
14:00- 15:00
Określanie kierunków świata bez użycia przyrządów
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Po zakupie vouchera skontaktujemy się w celu ustalenia indywidualnego terminu.

Inne szkolenia

Możliwość komentowania została wyłączona.