Strona główna Kompletne Szkolenie Survivalowe
Rozpałka Survivalowa. Typy Ognisk. Metody Rozpalania Ognia. Kurs Survivalu. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk.
Kurs Survivalu. Jak Zrobić Szałas. Szałas w Górach. Schronienie Survival. Survival. Jak Zbudować Szałas. Ogrzewanie Namiotu. Szkolenie Survivalowe. Warszawa.
Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Schronienie Survival. Jak Zrobić Szałas. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Jak Zbudować Szałas. Warszawa.
Wieczór Kawalerski. Pomysł na Kawalerski. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Kawalerski Pomysły. Survival. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Warszawa.
Wieczór Kawalerski. Kreatywne Pomysły na Wieczór Kawalerski. Pomysł na Kawalerski. Kawalerski Pomysły. Survival. Kurs Survivalu. Warszawa. Szkoła Przetrwania.
Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Rośliny Jadalne w Lesie. Kurs Survivalowy. Warszawa.
Grupa wedrownikow w lesie zima
Instruktor survivalu pokazuje rozpalanie z ogniskiem studnia
Orientacja Mapy w Terenie. Warszawa. Orientacja w Terenie. Sposoby Wyznaczania Północy. Topografia. Terenoznawstwo. Jak Używać Mapy Bez Kompasu. Kurs Survivalu.
Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Rośliny Jadalne w Lesie. Warszawa. Kurs Survivalowy. Dzikie Rośliny Jadalne Polski.
Związek Strzelecki Strzelec. Organizacje Proobronne. Szkolenia Wojskowe. Jednostka Strzelecka. Szkolenie Wojskowe dla Cywili. Przeszkolenie Wojskowe. Warszawa.
Metody Rozpalania Ognia. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu. Rozpalanie Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk. Sposoby Rozpalania Ognia.
Kurs Survivalu. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Metody Rozpalania Ognia. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk.

Kompletne Szkolenie Survivalowe

25 maja 2024
2 dni
do 15 osób
Warszawa

Dwudniowe szkolenie survivalowe, kompleksowo obejmujące podstawy najważniejszych technik ze wszystkich aspektów sztuki przetrwania i bushcraftu (woda, schronienie, ogień, jedzenie, sygnalizacja/ewakuacja).

Szkolenie survivalowe stanowi bardzo dobre źródło wiedzy i umiejętności, które zapewnią kursantowi zestaw skutecznych narzędzi, za pomocą których będzie w stanie realnie zapewnić przetrwanie oraz bezpieczeństwo sobie lub swoim bliskim w sytuacji survivalowej (np. zagubienie się w lesie, zgubienie się w górach, na wyprawie. Wszystkie zagadnienia poruszane na szkoleniu survivalowym będą podporządkowane realizmowi treningowemu, mającemu na celu stworzenie namiastki prawdziwej sytuacji przetrwania.

Czego Cię nauczymy

Posługiwanie się podstawowymi narzędziami
Skuteczne rozpalanie ognia niezależnie od warunków
Odnajdowanie i pozyskiwanie wody w terenie
Techniki oczyszczania wody
Jak odnaleźć się w sytuacji przetrwania
Podstawy nawigacji bez użycia przyrządów
Maksymalne wykorzystanie rozpalonego ogniska
Budowa podstawowego schronienia
Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu, sam przygotujesz sobie schronienie survivalowe, w którym będziesz spał. Znajdziesz, zdobędziesz i oczyścisz wodę poznając kilka technik uzdatniania wody w survivalu. Poznasz metody rozpalania ognia w sytuacji survivalowej.

Zdobędziesz także pożywienie ze źródeł roślinnych, zwierzęcych lub nauczysz się założenia podstawowych pułapek i wnyków survivalowych (zależnie od pory roku i warunków). Zapoznasz się również z ich działaniem i wykorzystaniem oraz z dotyczącymi ich aspektami prawnymi. Spędzisz noc w przygotowanym przez siebie schronieniu. Rano, poznasz i wykonasz w praktyce, techniki sygnalizacyjne mające na celu wskazanie Twojej lokalizacji służbom ratunkowym. W ostatniej części szkolenia poznasz aspekty orientacji w terenie oraz topografii survivalowej. Nauczysz się także wyznaczać kierunki świata bez przyrządów do tego przeznaczonych.

Szkolenie jest  idealne dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności survivalowych i bushcraftowych.
Nasze szkolenie jest też bardzo dobre jako pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do uczestnictwa w szkoleniu w dowolnym terminie przez rok po dacie jego wykupienia.
Szkolenie ma charakter dydaktyczno–symulacyjny. Oprócz wykładu, demonstracji i treningu praktycznego, szkolenie będzie utrzymywane w atmosferze namiastki przebywania w sytuacji przetrwania.

Wymagane wyposażenie: BRAK! Wszystko zapewniamy. Jeśli posiadasz własne wyposażenie, zabierz je. Chętnie doradzimy Ci również, jakie wyposażenie możesz kupić w przyszłości.

Szkolenie opiera się na nauce kluczowych elementów Pięciu Filarów Survivalu. KLIKNIJ by dowiedzieć się więcej na naszym blogu!

Jak podarować szkolenie jako prezent? Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem szkolenia dla bliskiej osoby, to w naszym sklepie możesz zakupić voucher upominkowy, który będzie ważny przez rok od zakupu. Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej o voucherze upominkowym.

Co zabrać ze sobą? Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty, których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków atmosferycznych. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Kiedy i gdzie zbiórka? Szkolenie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10:00, Nowa Wieś k. Serocka pod Warszawą. Dokładny adres i szczegółowe wytyczne dojazdu wysyłamy w e-mailu potwierdzającym zapis na Szkolenie Survivalowe. Szkolenie kończy się w niedzielę do godziny 12:00-14:00.
Jak wygląda kwestia noclegu? Śpimy w improwizowanych schronieniach survivalowych. Należy mieć własny śpiwór i karimatę. Zawsze mamy w zanadrzu kilka sztuk, które możemy wypożyczyć po uprzednim poinformowaniu nas, ale ze względów higienicznych, zalecamy mieć własne.
Zabierz ze sobą prowiant na 32h.

Harmonogram

Dzień pierwszy

10:00 - 11:00
Wprowadzenie do zasad survivalu oraz omówienie priorytetów
11:00 - 12:00
Przemarsz na miejsce szkolenia właściwego, z przystankami w miejscach istotnych dla survivalu (potencjalne źródła wody, cennego materiału do rozpalenia ogniska, szlaków zwierzęcych itp.)
12:00 - 13:00
Zachowanie zwierząt i wykorzystanie go oraz szlaków zwierzęcych w sytuacji survivalowej
13:00 - 14:00
Techniki odnajdywania, pozyskiwania i oczyszczania wody
14:00 - 15:00
Podstawowe zagadnienia dotyczące zdobywania pożywienia
15:00 - 18:00
Omówienie zasad oraz budowa podstawowych schronień survivalowych
18:00 - 20:00
Techniki rozpalania ognia i prowadzenia ogniska
21:00 - 24:00
Omówienie zasad zachowania w porze nocnej, nawigacja za pomocą ciał niebieskich

Dzień drugi

0:00 - 7:00
Nocleg w lesie
7:00 - 9:00
Rozpalanie ognia, wnioski z pory nocnej, śniadanie
9:00 - 10:00
Wyznaczenie północy bez użycia przyrządów
10:00 - 12:00
Budowa ogniska sygnalizacyjnego, wyjście z sytuacji przetrwania
12:00 - 12:30
Powrót na miejsce rozpoczęcia, omówienie i zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Rezerwuj wydarzenie

Wybierz datę *
2024-05-25 10:00

maj 2024

Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
Sob
Nie
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
2024-05-25 - 2024-05-26
10:00 - 12:00
26
2024-05-25 - 2024-05-26
10:00 - 12:00
27
28
29
30
31
1
2
Czas lokalny:
Udział w szkoleniu
499 zł
Dostępne Bilety: 11
Bilety "Udział w szkoleniu" zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.
Łącznie

Inne szkolenia