Strona główna Sposoby Rozpalania Ognia oraz Typy Ognisk

Sposoby Rozpalania Ognia oraz Typy Ognisk

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu rozpalania ognia, typów ognisk oraz technik ogniowych.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Ogień jest to nieodłączny element survivalu. Pozwala on nam na utrzymanie ciepła, uzdatnianie wody pitnej, przygotowywanie pożywienia, odstraszane drapieżników i owadów, może się przyczynić do odnalezienia nas przez służby ratunkowe oraz niewątpliwie bardzo pozytywnie wpływa na naszą psychikę - szczególnie w nocy. Ogień ma także wiele innych zastosowań, szczególnie w przypadku wykonywania narzędzi, pułapek, broni lub napraw sprzętu. Na tym szkoleniu poznasz od podstaw mechanikę działania ogniska, podstawowy sprzęt survivalowy do rozpalania ognia, pozyskiwanie hubki i podpałki, sposoby rozpalania ognia, typy ognisk oraz zasady ich użycia.

Czego Cię nauczymy

  • Posługiwanie się podstawowymi narzędziami
  • Różne techniki rozpalania ognia
  • Wykorzystanie rozpalonego ogniska
  • Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu omówimy i przećwiczymy następujące techniki:

- Dobór miejsca na ognisko i odpowiednie jego umiejscowienie.

- Znajdywanie, zbieranie i odpowiednie zabezpieczanie materiałów do rozpalania ogniska (hubka, podpałka i rozpałka).

- Pozyskiwanie materiału do ogniska w mokrych warunkach (batonowanie, featherstick, znajdywanie i wykorzystanie żywicy i drewna żywicznego).

- Odpowiedni i skuteczny podział warstw paliwa do ogniska.

- Rozpalanie ognia krzesiwem.

- Rozpalanie ognia soczewką dostępną w ekwipunku.

- Rozpalanie ognia wodą lub lodem (wykonywanie owalnej soczewki z wody lub lodu).

- Wykorzystywanie baterii i żarówek do rozpalania ognia.

- Chemiczne rozpalanie ognia nadmanganianem potasu i gliceryną.

- Ognisko zwykłe typu wigwam.

- Ognisko typu "Dakota Fire Hole" - skryte, skupiające ciepło w jednym punkcie.

- Ognisko typu "T" - do gotowania.

- Ognisko odwrotne - całonocne.

- Ognisko typu "Gwiazda" - oszczędne.

- Technika "Studnia" - służąca do suszenia paliwa do ogniska na bieżąco.

Szkolenie w 95% skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię oraz wykonywanie technik stacjonarnych. Przed szkoleniem, wysyłamy materiały do samokształcenia. Pozwala to na o wiele szybsze i efektywniejsze przyswajanie wiedzy już w trakcie trwania szkolenia właściwego.

Oprócz tego, zotaniesz zapoznany ze sprzętem survivalowym który bardzo ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

To szkolenie survivalowe / kurs survivalu jest  idealne dla początkujących ale też sprawdza się u średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swoich umiejętności i wiedzy survivalowej.

Nasze szkolenie jest też dobre jako kreatywny pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który wydrukujesz i podarujesz komu chcesz.  Voucher ten upoważnia do uczestnictwa w szkoleniu survivalowy / kursie survivalowym w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie wykupienia.

Wymagany sprzęt: Jedynie ubranie "do lasu", odpowiednio dopasowane do pogody i warunków. Cały niezbędny sprzęt zapewniamy. Żadnego własnego sprzętu posiadać nie musisz aczkolwiek jeżeli masz, świczenie na swoim sprzęcie survivalowym jest mocno zalecane.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Zapraszamy!

Program szkolenia

Harmonogram

10:00- 11:00
Wprowadzenie do zasad survivalu oraz omówienie priorytetów
11:00- 12:00
Przemarsz na miejsce szkolenia właściwego, z przystankami w miejscach istotnych dla survivalu. (Potencjalne źródła wody, cennego materiału do rozpalenia ogniska, szlaków zwierzęcych itp.)
12:00- 13:00
Techniki pozyskiwania i oczyszczania wody
13:00- 15:00
Omówienie zasad oraz budowa podstawowych schronień survivalowych
13:00- 15:00
Techniki rozpalania ognia i prowadzenia ogniska
13:00- 15:00
Podstawowe zagadnienia dotyczące zdobywania pożywienia
13:00- 15:00
Pozyskiwanie pożywienia z roślin oraz budowa podstawowych pułapek i wnyków a także instrukcja ich użycia wraz z aspektami prawnymi. (Dokładne techniki i rośliny naturalnie zależne od pory roku i środowiska.)
15:00- 16:00
Oficjalne zakończenie kursu, wręczenie certyfikatów.

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Po zakupie vouchera skontaktujemy się w celu ustalenia indywidualnego terminu.

Inne szkolenia

Możliwość komentowania została wyłączona.