Strona główna Sposoby Rozpalania Ognia oraz Typy Ognisk
Rozpałka Survivalowa. Typy Ognisk. Metody Rozpalania Ognia. Kurs Survivalu. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk.
Rozpalanie ogniska krzesiwem z iksrami w sytuacji survivalowej
Metody Rozpalania Ognia. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu. Rozpalanie Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk. Sposoby Rozpalania Ognia.
Kurs Survivalu. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Metody Rozpalania Ognia. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk.
Sposoby Rozpalania Ognia. Kurs Survivalu. Rodzaje Ognisk. Rozpalanie Ognia. Ognisko Dakota. Typy Ognisk. Ognisko Survival. Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu.
Rodzaje Ognisk. Typy Ognisk. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Metody Rozpalania Ognia. Rozpałka Survivalowa. Ognisko Survival. Kurs Survivalu.
Rozpalanie Ognia. Metody Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu. Typy Ognisk. Sposoby Rozpalania Ognia. Rodzaje Ognisk.
Metody Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rozpałka Survivalowa. Typy Ognisk. Rozpalanie Ognia. Rodzaje Ognisk. Sposoby Rozpalania Ognia. Kurs Survivalu.

Sposoby Rozpalania Ognia oraz Typy Ognisk

25 maja 2024
1 dzień
do 4 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu rozpalania ognia, typów ognisk oraz technik ogniowych.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Ogień jest nieodłącznym elementem survivalu. Pozwala on na utrzymanie ciepła, uzdatnianie wody pitnej, przygotowywanie pożywienia, odstraszanie drapieżników i owadów, może się przyczynić do odnalezienia nas przez służby ratunkowe oraz niewątpliwie bardzo pozytywnie wpływa na naszą psychikę - szczególnie w nocy. Ogień ma także wiele innych zastosowań, szczególnie w przypadku wykonywania narzędzi, pułapek, broni lub napraw sprzętu. Na tym szkoleniu poznasz od podstaw mechanikę działania ogniska, podstawowy sprzęt survivalowy do rozpalania ognia, pozyskiwanie hubki i podpałki, sposoby rozpalania ognia, typy ognisk oraz zasady ich użycia.

Czego Cię nauczymy

Posługiwanie się podstawowymi narzędziami survivalowymi
Wykorzystanie rozpalonego ogniska
Różne techniki rozpalania ognia
Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu omówimy i przećwiczymy następujące techniki:
• Dobór miejsca na ognisko i odpowiednie jego umiejscowienie.
• Znajdywanie, zbieranie i odpowiednie zabezpieczanie materiałów do rozpalania ogniska (hubka, podpałka i rozpałka).
• Pozyskiwanie materiału do ogniska w mokrych warunkach (batonowanie, featherstick, znajdywanie i wykorzystanie żywicy i drewna żywicznego).
• Odpowiedni i skuteczny podział warstw paliwa do ogniska.
• Rozpalanie ognia krzesiwem.
• Rozpalanie ognia soczewką dostępną w ekwipunku.
• Rozpalanie ognia wodą lub lodem.
• Wykorzystywanie baterii i żarówek do rozpalania ognia.
• Chemiczne rozpalanie ognia nadmanganianem potasu i gliceryną.
• Ognisko zwykłe typu wigwam.
• Ognisko typu "Dakota Fire Hole" - skryte, skupiające ciepło w jednym punkcie.
• Ognisko typu "T" - do gotowania.
• Ognisko odwrotne - całonocne.
• Ognisko typu "Gwiazda" - oszczędne.
• Technika "Studnia" - służąca do suszenia paliwa do ogniska na bieżąco.

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Oprócz tego, zapoznasz się ze sprzętem survivalowym który bardzo ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo, kiedy sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też dobre jako kreatywny pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który wydrukujesz i podarujesz.  Voucher ten upoważnia do uczestnictwa w szkoleniu survivalowym / kursie survivalowym w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie wykupienia.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00 - 11:00
Omówienie istotnych czynników i zasad dotyczących rozpalania ognia
11:00 - 12:00
Znajdowanie rozpałki i podpałki w terenie
12:00 - 13:30
Rozpalanie ogniska krzesiwem i innymi metodami
13:30 - 16:00
Różne typy ognisk i ich zastosowanie
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia