Strona główna Zdobywanie Pożywienia oraz Kuchnia Survivalowa
Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Rośliny Jadalne w Lesie. Kurs Survivalowy. Warszawa.
Zbieranie malin w dziczy w survivalu
Polowanie. Wnyk. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Survival. Kurs Survivalu. Warszawa. Rośliny Jadalne w Lesie.
Prowizoryczne pulapki zbudowanie w lesie z kamieni i patykow
Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Rośliny Jadalne w Lesie. Warszawa. Kurs Survivalowy. Dzikie Rośliny Jadalne Polski.
Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Kurs Survivalowy. Warszawa. Rośliny Jadalne w Lesie. Dzikie Rośliny Jadalne.
Polowanie. Survival Jedzenie. Wnyk. Dzikie Rośliny Jadalne. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Rośliny Jadalne. Warszawa
Rybołówstwo. Ryby. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Survival. Kurs Survivalu Warszawa. Łowienie Ryb. Szkoła Przetrwania
Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne. Rybołówstwo. Ryby. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Łowienie Ryb. Kurs Survivalu. Rośliny Jadalne w Lesie. Warszawa

Zdobywanie Pożywienia oraz Kuchnia Survivalowa

01 czerwca 2024
1 dzień
do 4 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu zdobywania i przygotowywania pożywienia.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Pożywienie jest niezbędne dla sprawnego funkcjonowania w sytuacji survivalowej przez dłuższy czas. Pomimo tego, że zgodnie z teorą jesteśmy w stanie bez jedzenia przeżyć nawet i trzy tygodnie, w praktyce już po 48 godzinach bez posiłku nasze szanse na przeżycie zaczną drastycznie spadać. Bezpośrednio, dwa dni bez posiłku nie są śmiertelnym zagrożeniem. Jednakże pośrednio, wpłynie to bardzo negatywnie na naszą motywację, psychikę, oraz zasoby energii. Będziemy mieli mniej siły aby zaplanować i wykonać poszukiwanie jedzenia, pozyskanie wody, przygotowanie schronienia oraz nazbieranie paliwa do ogniska. Im dłużej nie jemy, tym mniejsza szansa że uda nam się coś zrobić i znaleźć. Szkolenie ma zapewnić kursantowi wiedzę i umiejętności pozwalające mu na jak najskuteczniejsze odżywianie się w terenie dzikim.

Czego Cię nauczymy

Zdobywania pożywienia roślinnego
Uzdatniania padliny
Zasad konserwacji energii
Budowy podstawowych pułapek
Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu omówimy i przećwiczymy:
• Zasady konserwacji energii i racjonowania żywności.
• Rozpoznawanie podstawowych roślin jadalnych i ziół.
• Przygotowywanie posiłków z roślin jadalnych i herbat.
• Podstawy tropienia zwierzyny.
• Prawne i moralne aspekty trappingu, czyli polowania przy użyciu pułapek.
• Budowa pułapki typu "4".
• Budowa pułapki "Paiute".
• Budowa wnyku sprężynującego prostego na zwierzynę średniej wielkości.
• Budowa pułapki typu "wieszak".
• Zasady oceny przydatności do spożycia mięsa znalezionego (Padliny).
• Procedura uzdatnienia padliny do spożycia.
• Budowa improwizowanego zestawu wędkarskiego.

Rośliny jadalne będą prezentowane odpowiednio do panującej pory roku i warunków. Niektóre dzikie rośliny jadalne są dobre do spożycia tylko w określonej fazie wzrostu. Na szkoleniu poznasz umiejętności potrzebne do ich rozpoznawania i wykorzystania.

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwi Tobie rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększy Twoje bezpieczeństwo kiedy sytuacja survivalowa może wystąpić. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też dobrym pomysłem na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który potem możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do udziału w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia