Strona główna Zdobywanie Pożywienia oraz Kuchnia Survivalowa

Zdobywanie Pożywienia oraz Kuchnia Survivalowa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu zdobywania i przygotowywania pożywienia.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Pożywienie jest niezbędne dla sprawnego funkcjonowania w sytuacji survivalowej przez dłuższy czas. Pomimo tego że według teorii jesteśmy w stanie bez jedzenia przeżyć nawet i trzy tygodnie, to w praktyce, już po 48 godzinach bez posiłku nasze szanse na przeżycie zaczną drastycznie spadać. Mimo że dwa dni bez posiłku nie są śmiertelnym zagrożeniem bezpośrednio, to pośrednio wpłynie to bardzo negatywnie na naszą motywację, psychikę, oraz zasoby energii. Będziemy mieli mniej siły aby zaplanować i wykonać poszukiwanie jedzenia, pozyskanie wody, przygotowanie schronienia oraz nazbieranie paliwa do ogniska. Im dłużej nie jemy, tym mniejsza szansa że uda nam się coś znaleźć. Szkolenie ma zapewnić kursantowi wiedzę i umiejętności pozwalające mu na jak najskuteczniejsze odżywianie się w terenie dzikim.

Czego Cię nauczymy

  • Zdobywania pożywienia roślinnego
  • Podstawowych pułapek
  • Uzdatniania padliny
  • Zostawianie po sobie porządku
  • Zasad konserwacji energii

Na szkoleniu omówimy i przećwiczymy:

- Zasady konserwacji energii i racjonowania żywności.

- Rozpoznawanie podstawowych roślin jadalnych i ziół.

- Przygotowywanie posiłków z roślin jadalnych i herbat.

- Podstawy tropienia zwierzyny.

- Prawne i moralne aspekty trappingu, czyli polowania przy użyciu pułapek.

- Budowa pułapki typu "4".

- Budowa pułapki "Paiute".

- Budowa wnyku sprężynującego prostego na zwierzynę średniej wielkości.

- Budowa pułapki typu "wieszak".

- Zasady oceny przydatności do spożycia mięsa znalezionego (Padliny).

- Procedura uzdatnienia padliny do spożycia.

- Budowa improwizowanego zestawu wędkarskiego.

Rośliny jadalne będą prezentowane odpowiednio do panującej pory roku i warunków. Niektóre dzikie rośliny jadalne są dobre do spożycia tylko w określonej fazie wzrostu. Na szkoleniu poznasz umiejętności potrzebne do ich rozpoznawania i wykorzystania.

Szkolenie w 95% skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię oraz wykonywanie technik stacjonarnych.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwi Tobie rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększy Twoje bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa może wystąpić. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności survivalowych.

Szkolenie survivalowe / kurs survivalu jest też bardzo dobre jako pomysł na prezent. Kup  u nas voucher, który możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do wzięcia udziału w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do roku po dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Jedynie ubranie "do lasu", odpowiednio dopasowane do pogody i warunków. Cały niezbędny sprzęt zapewniamy.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Zapraszamy!

Program szkolenia

Not Found Hourly Schedule

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Po zakupie vouchera skontaktujemy się w celu ustalenia indywidualnego terminu.

Inne szkolenia

Możliwość komentowania została wyłączona.