Strona główna Znajdywanie i Uzdatnianie Wody Pitnej
Uzdatnianie wody w sytuacji survivalowej za pomocą improwizowanego filtra z butelki
Filtr Survivalowy. Sztuka Przetrwania. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Uzdatnianie Wody Survival. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Szkoła Przetrwania.
Uzdatnianie Wody Survival. Szkoła Przetrwania. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Filtr Survivalowy. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Sztuka Przetrwania.
Szkoła Przetrwania. Uzdatnianie Wody Survival. Filtr Survivalowy. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Sztuka Przetrwania.
Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Uzdatnianie Wody Survival. Szkolenie Survivalowe. Szkoła Przetrwania. Filtr Survivalowy. Sztuka Przetrwania. Kurs Survivalu.
Uzdatnianie Wody Survival. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Szkoła Przetrwania. Szkolenie Survivalowe. Filtr Survivalowy. Sztuka Przetrwania. Kurs Survivalu.
Filtr Survivalowy. Sztuka Przetrwania. Kurs Survivalu. Szkolenie Survivalowe. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Szkoła Przetrwania. Uzdatnianie Wody Survival.

Znajdywanie i Uzdatnianie Wody Pitnej

20 kwietnia 2024
1 dzień
do 4 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu znajdywania, pozyskiwania oraz uzdatniania wody pitnej w survivalu.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Znajdywanie, pozyskiwanie oraz uzdatnianie wody pitnej jest w sytuacji survivalowej absolutnym priorytetem. Człowiek może teoretycznie bez wody przeżyć około 2-3 dni. Jednak w praktyce, już w ciągu pierwszego dnia w wyniku braku wody nasza kondycja fizyczna i psychiczna spadnie tak bardzo, drastycznie że zmniejszy to nasze szanse na przeżycie.

Szkolenie z zakresu uzdatniania wody w survivalu skupia się na zapewnieniu kursantowi niezbędnych narzędzi do zapewnienia sobie tego bardzo ważnego zasobu w sytuacji przetrwania. Podczas szkolenia, poznasz sposoby znajdywania i uzdatniania wody, zasady prowadzenia gospodarki hydracyjnej w zróżnicowanym środowisku - jak dobierać warstwy ubrania celem minimalizacji potliwości, jak planować przedsięwzięcia celem minimalizacji wysiłku, oraz jak oszczędzać wodę.

Czego Cię nauczymy

Znajdowanie wody w terenie
Różne techniki oczyszczania wody
Zostawianie po sobie porządku

Poznasz i przećwiczysz następujące metody znajdywania, pozyskiwania oraz uzdatniania wody pitnej w survivalu:
• Wykorzystywanie szlaków zwierzęcych i cech terenu do typowania potencjalnych obszarów ze źródłami wody lub zbiornikami wodnymi.
• Pozyskiwanie wody za pomocą wykopu przy zbiorniku wodnym.
• Pozyskiwanie wody z błota oraz z dna wyschniętego strumienia.
• Zbieranie rosy.
• Wyciskanie mchu.
• Metoda transpiracyjnego pozyskiwania wody.
• Techniki zbierania deszczówki.
• Improwizowany sposób destylacji słonecznej.
• Improwizowany survivalowy filtr do wody.
• Użycie komercyjnych survivalowych filtrów do wody.
• Użycie tabletek do oczyszczania wody
• Puryfikacja UV.
• Gotowanie wody bez metalowych naczyń.
• Wzbogacanie wody za pomocą wywarów, domieszek i herbat celem maksymalizacji efektywności hydracyjnej.

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Dodatkowo, na tym kursie survivalu zapoznasz się ze sprzętem survivalowym do uzdatniania wody który zdecydowanie ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo w sytuacji gdy sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Z takim sprzętem survivalowym który zostanie zaprezentowany na szkoleniu, nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też dobrym pomysłem na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który potem możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do udziału w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35 zł.

Harmonogram

Ramowy program szkolenia

10:00
Rozpoczęcie szkolenia
10:00 - 13:00
Odnajdywanie i pozyskiwanie wody w terenie
13:00 - 15:00
Improwizowane techniki filtrowania i oczyszczania wody
15:00 - 16:00
Przegląd komercyjnych i profesjonalnych metod oczyszczania i filtracji wody
16:00
Zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia