Strona główna Home page Indywidualne Szkolenie Survivalowe
Szkoła Przetrwania. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Obóz Przetrwania. Obóz Survivalowy. Rodzaje Ognisk. Rozpalanie Ognia. Survival. Survivor Group.
Metody Rozpalania Ognia. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu. Rozpalanie Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk. Sposoby Rozpalania Ognia.
Kurs Survivalu. Typy Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Metody Rozpalania Ognia. Rozpalanie Ognia. Sposoby Rozpalania Ognia. Ognisko Survival. Rodzaje Ognisk.
Instruktor indywidualnie uczy rozpalania ogniska noca
Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Schronienie Survival. Jak Zrobić Szałas. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Jak Zbudować Szałas. Warszawa.
Ogrzewanie Namiotu. Kurs Survivalu. Jak Zbudować Szałas. Jak Zrobić Szałas. Survival. Szałas w Górach. Szkolenie Survivalowe. Schronienie Survival. Warszawa.
Instruktor survivalu w szalasie
Instruktor survivalu indywidualnie uczy budowy schronienia
Sztuka Przetrwania. Filtr Survivalowy. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu. Uzdatnianie Wody Pitnej Survival. Uzdatnianie Wody Survival. Szkoła Przetrwania.
mapa-kompas-w-lesie
Polowanie. Wnyk. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Survival. Kurs Survivalu. Warszawa. Rośliny Jadalne w Lesie.
Jadalne Rośliny Dziko Rosnące. Dzikie Rośliny Jadalne. Survival Jedzenie. Dzikie Rośliny Jadalne Polski. Rośliny Jadalne w Lesie. Kurs Survivalowy. Warszawa.
Kurs Survivalu. Sposoby Rozpalania Ognia. Rodzaje Ognisk. Rozpałka Survivalowa. Rozpalanie Ognia. Typy Ognisk. Metody Rozpalania Ognia. Ognisko Survival.
Rozpałka Survivalowa. Kurs Survivalu. Typy Ognisk. Rozpalanie Ognia. Rodzaje Ognisk. Ognisko Survival. Sposoby Rozpalania Ognia. Metody Rozpalania Ognia.

Indywidualne Szkolenie Survivalowe

29 czerwca 2024
2 dni
do 1 osób
Warszawa

Dwudniowe, indywidualne szkolenie survivalowe, kompleksowo obejmujące najważniejsze techniki ze wszystkich aspektów sztuki przetrwania (woda, schronienie, ogień, jedzenie, sygnalizacja/ewakuacja).

Podczas całego szkolenia Ty lub Twoja grupa jesteś sam z instruktorem/instruktorami. Domyślny układ szkolenia oparty jest na naszym Szkoleniu Kompletnym jednakże mając instruktora tylko dla siebie dowolnie modyfikujesz treść szkolenia. Pomiń to, co już umiesz, poświęć więcej czasu na interesujące Cię najbardziej zagadnienie, poproś o pokazanie dodatkowych, pogłębionych technik! Datę również ustalimy z Tobą indywidualnie, a do pewnego stopnia nawet i miejsce (możliwa konieczność dopłaty za dojazd).

Szkolenie survivalowe stanowi bardzo dobre źródło wiedzy i umiejętności, które zapewnią kursantowi zestaw skutecznych narzędzi, za pomocą których będzie w stanie realnie zapewnić przetrwanie oraz bezpieczeństwo sobie lub swoim bliskim w sytuacji survivalowej. Wszystkie zagadnienia poruszane na szkoleniu survivalowym będą podporządkowane realizmowi treningowemu, mającemu na celu stworzenie namiastki prawdziwej sytuacji przetrwania.

Czego Cię nauczymy

Posługiwanie się podstawowymi narzędziami
Maksymalne wykorzystanie rozpalonego ogniska
Budowa podstawowego schronienia
Skuteczne rozpalanie ognia niezależnie od warunków
Odnajdowanie i pozyskiwanie wody w terenie
Jak odnaleźć się w sytuacji przetrwania
Podstawy nawigacji bez użycia przyrządów
Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu, sam przygotujesz sobie schronienie survivalowe, w którym będziesz spał. Znajdziesz, zdobędziesz i oczyścisz wodę poznając kilka technik uzdatniania wody w survivalu. Poznasz różne metody rozpalania ognia w sytuacji survivalowej. Zdobędziesz także pożywienie ze źródeł roślinnych, zwierzęcych lub nauczysz się założenia podstawowych pułapek i wnyków survivalowych (zależnie od pory roku i warunków). Zapoznasz się również z ich działaniem i wykorzystaniem oraz z dotyczącymi ich aspektami prawnymi. Spędzisz noc w przygotowanym przez siebie schronieniu. Rano, poznasz i wykonasz w praktyce, techniki sygnalizacyjne mające na celu wskazanie Twojej lokalizacji służbom ratunkowym. W ostatniej części szkolenia poznasz aspekty orientacji w terenie oraz topografii survivalowej. Nauczysz się wyznaczać kierunki świata bez przyrządów do tego przeznaczonych.

Szkolenie jest  idealne dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności survivalowych.
Nasze szkolenie jest też bardzo dobre jako pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który możesz wydrukować i komuś podarować.
Szkolenie ma charakter dydaktyczno–symulacyjny. Oprócz wykładu, demonstracji i treningu praktycznego, szkolenie będzie utrzymywane w atmosferze namiastki przebywania w sytuacji przetrwania.

Wymagane wyposażenie: BRAK! Wszystko zapewniamy. Jeśli posiadasz własne wyposażenie, zabierz je. Doradzimy Ci również, jakie wyposażenie możesz kupić w przyszłości. Zapraszamy!

Szkolenie opiera się na nauce kluczowych elementów Pięciu Filarów Survivalu. KLIKNIJ (tu link do 5 filarów na blogu), by dowiedzieć się więcej na naszym blogu!

Co zabrać ze sobą? Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Kiedy i gdzie zbiórka? Szkolenie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10:00, Nowa Wieś k. Serocka pod Warszawą. Dokładny adres i szczegółowe wytyczne dojazdu wysyłamy w e-mailu potwierdzającym zapis na Szkolenie Survivalowe. Szkolenie kończy się w niedzielę do godziny 12:00-14:00.
Jak wygląda kwestia noclegu? Śpimy w improwizowanych schronieniach survivalowych. Należy mieć własny śpiwór i karimatę. Zawsze mamy w zanadrzu kilka sztuk które możemy wypożyczyć po uprzednim poinformowaniu, ale ze względów higienicznych, zalecamy mieć własne.
Zabierz ze sobą prowiant na 32h.

Harmonogram

Dzień pierwszy

10:00 - 11:00
Wprowadzenie do zasad survivalu oraz omówienie priorytetów
11:00 - 12:00
Przemarsz na miejsce szkolenia właściwego, z przystankami w miejscach istotnych dla survivalu (potencjalne źródła wody, cennego materiału do rozpalenia ogniska, szlaków zwierzęcych itp.)
12:00 - 13:00
Zachowanie zwierząt i wykorzystanie go oraz szlaków zwierzęcych w sytuacji survivalowej
13:00 - 14:00
Techniki odnajdywania, pozyskiwania i oczyszczania wody
14:00 - 15:00
Podstawowe zagadnienia dotyczące zdobywania pożywienia
15:00 - 18:00
Omówienie zasad oraz budowa podstawowych schronień survivalowych
18:00 - 20:00
Techniki rozpalania ognia i prowadzenia ogniska
21:00 - 23:00
Omówienie zasad zachowania w porze nocnej, nawigacja za pomocą ciał niebieskich

Dzień drugi

7:00 - 9:00
Rozpalanie ognia, wnioski z pory nocnej, śniadanie
9:00 - 10:00
Wyznaczenie północy bez użycia przyrządów
10:00 - 12:00
Budowa ogniska sygnalizacyjnego, wyjście z sytuacji przetrwania
12:00 - 12:30
Powrót na miejsce rozpoczęcia, omówienie i zakończenie szkolenia

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia