Indywidualne Szkolenie Survivalowe
Dwudniowe, indywidualne szkolenie survivalowe, kompleksowo obejmujące najważniejsze techniki ze wszystkich aspektów sztuki przetrwania (woda, schronienie, ogień, jedzenie, sygnalizacja/ewakuacja).
Podczas całego szkolenia Ty lub Twoja grupa jesteś sam z instruktorem/instruktorami. Domyślny układ szkolenia oparty jest na naszym Szkoleniu Kompletnym jednakże mając instruktora tylko dla siebie dowolnie modyfikujesz treść szkolenia. Pomiń to, co już umiesz, poświęć więcej czasu na interesujące Cię najbardziej zagadnienie, poproś o pokazanie dodatkowych, pogłębionych technik! Datę również ustalimy z Tobą indywidualnie, a do pewnego stopnia nawet i miejsce (możliwa konieczność dopłaty za dojazd).
Szkolenie survivalowe stanowi bardzo dobre źródło wiedzy i umiejętności, które zapewnią kursantowi zestaw skutecznych narzędzi, za pomocą których będzie w stanie realnie zapewnić przetrwanie oraz bezpieczeństwo sobie lub swoim bliskim w sytuacji survivalowej. Wszystkie zagadnienia poruszane na szkoleniu survivalowym będą podporządkowane realizmowi treningowemu, mającemu na celu stworzenie namiastki prawdziwej sytuacji przetrwania.
Na szkoleniu, sam przygotujesz sobie schronienie survivalowe, w którym będziesz spał. Znajdziesz, zdobędziesz i oczyścisz wodę poznając kilka technik uzdatniania wody w survivalu. Poznasz różne metody rozpalania ognia w sytuacji survivalowej. Zdobędziesz także pożywienie ze źródeł roślinnych, zwierzęcych lub nauczysz się założenia podstawowych pułapek i wnyków survivalowych (zależnie od pory roku i warunków). Zapoznasz się również z ich działaniem i wykorzystaniem oraz z dotyczącymi ich aspektami prawnymi. Spędzisz noc w przygotowanym przez siebie schronieniu. Rano, poznasz i wykonasz w praktyce, techniki sygnalizacyjne mające na celu wskazanie Twojej lokalizacji służbom ratunkowym. W ostatniej części szkolenia poznasz aspekty orientacji w terenie oraz topografii survivalowej. Nauczysz się wyznaczać kierunki świata bez przyrządów do tego przeznaczonych.
Szkolenie jest idealne dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności survivalowych.
Nasze szkolenie jest też bardzo dobre jako pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który możesz wydrukować i komuś podarować.
Szkolenie ma charakter dydaktyczno–symulacyjny. Oprócz wykładu, demonstracji i treningu praktycznego, szkolenie będzie utrzymywane w atmosferze namiastki przebywania w sytuacji przetrwania.
Wymagane wyposażenie: BRAK! Wszystko zapewniamy. Jeśli posiadasz własne wyposażenie, zabierz je. Doradzimy Ci również, jakie wyposażenie możesz kupić w przyszłości. Zapraszamy!
Szkolenie opiera się na nauce kluczowych elementów Pięciu Filarów Survivalu. KLIKNIJ (tu link do 5 filarów na blogu), by dowiedzieć się więcej na naszym blogu!
Co zabrać ze sobą? Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.
Kiedy i gdzie zbiórka? Szkolenie rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10:00, Nowa Wieś k. Serocka pod Warszawą. Dokładny adres i szczegółowe wytyczne dojazdu wysyłamy w e-mailu potwierdzającym zapis na Szkolenie Survivalowe. Szkolenie kończy się w niedzielę do godziny 12:00-14:00.
Jak wygląda kwestia noclegu? Śpimy w improwizowanych schronieniach survivalowych. Należy mieć własny śpiwór i karimatę. Zawsze mamy w zanadrzu kilka sztuk które możemy wypożyczyć po uprzednim poinformowaniu, ale ze względów higienicznych, zalecamy mieć własne.
Zabierz ze sobą prowiant na 32h.
Harmonogram
Dzień pierwszy
- 10:00 - 11:00
- Wprowadzenie do zasad survivalu oraz omówienie priorytetów
- 11:00 - 12:00
- Przemarsz na miejsce szkolenia właściwego, z przystankami w miejscach istotnych dla survivalu (potencjalne źródła wody, cennego materiału do rozpalenia ogniska, szlaków zwierzęcych itp.)
- 12:00 - 13:00
- Zachowanie zwierząt i wykorzystanie go oraz szlaków zwierzęcych w sytuacji survivalowej
- 13:00 - 14:00
- Techniki odnajdywania, pozyskiwania i oczyszczania wody
- 14:00 - 15:00
- Podstawowe zagadnienia dotyczące zdobywania pożywienia
- 15:00 - 18:00
- Omówienie zasad oraz budowa podstawowych schronień survivalowych
- 18:00 - 20:00
- Techniki rozpalania ognia i prowadzenia ogniska
- 21:00 - 23:00
- Omówienie zasad zachowania w porze nocnej, nawigacja za pomocą ciał niebieskich
Dzień drugi
- 7:00 - 9:00
- Rozpalanie ognia, wnioski z pory nocnej, śniadanie
- 9:00 - 10:00
- Wyznaczenie północy bez użycia przyrządów
- 10:00 - 12:00
- Budowa ogniska sygnalizacyjnego, wyjście z sytuacji przetrwania
- 12:00 - 12:30
- Powrót na miejsce rozpoczęcia, omówienie i zakończenie szkolenia
Lokalizacja miejscowości
Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025