Strona główna Ratunkowe Techniki Sygnalizacyjne

Ratunkowe Techniki Sygnalizacyjne

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu awaryjnej sygnalizacji ratunkowej.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Znajomość technik sygnalizacji ratunkowej jest bardzo ważna w sytuacji survivalowej. Kiedy już zapewnimy sobie podstawowe cztery filary survivalu (woda, schronienie, ogień, jedzenie), należy zadbać o to aby jak najszybciej się z sytuacji survivalowej wydostać.

Szkolenie obejmuje techniki sygnalizacyjne, mające na celu maksymalne ułatwienie służbom ratunkowym ustalenie naszej pozycji. Mają także na celu zwrócenie na nas uwagę osób mogących potencjalnie nam pomóc (piloci samolotów komercyjnych, awionetek, helikopterów, kapitanów statków morskich, osoby w samochodach na safari i tym podobne).

Czego Cię nauczymy

  • Sygnalizacji wizualnej
  • Sygnalizacji świetlnej
  • Sygnalizacji dźwiękowej
  • Budowy ogniska sygnalizacyjnego
  • Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu poznasz i przećwiczysz następujące zagadnienia:
• Efektywne nadawanie sygnałów dźwiękowych. (gwizdki komercyjne, improwizowane, emisja dźwięków poprzez uderzanie przedmiotu o przedmiot).
• Użycie latarek do nadawanie sygnału S.O.S. w alfabecie Morse'a.
• Konstrukcja środków do odbijania światła słonecznego oraz techniki skutecznego nakierowywanie go na obiekt celem sygnalizacji.
• Budowa ogniska sygnalizacyjnego oraz techniki skutecznego jego wykorzystania.
• Znaki terenowe naziemne, kierowane do statków powietrznych.
• Skuteczne techniki regularnego oznaczania swojej trasy celem ułatwienia tropienia nas przez ratowników oraz psy tropiące.
• Techniki sygnalizacji nocnej przy użyciu lightsticków (Buzzsaw oraz układanie wzrorów).

Szkolenie w 95% skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię oraz wykonywanie technik stacjonarnych.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo gdzie sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest  idealne dla początkujących ale też dobrze się sprawdza dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania swojej wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też bardzo dobre jako pomysł na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do uczestnictwa w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Jedynie ubranie "do lasu", odpowiednio dopasowane do pogody i warunków. Cały niezbędny sprzęt zapewniamy.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Zapraszamy!

Program szkolenia

Not Found Hourly Schedule

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Po zakupie vouchera skontaktujemy się w celu ustalenia indywidualnego terminu.

Inne szkolenia

Możliwość komentowania została wyłączona.