Strona główna Ratunkowe Techniki Sygnalizacyjne
Kurs Survivalu. Techniki Ratunkowe Survival. Sygnalizacja Awaryjna. Szkoła Przetrwania. Ognisko Sygnalizacyjne. Sztuka Przetrwania. Szkolenie Survivalowe.
Techniki Ratunkowe Survival. Kurs Survivalu. Sygnalizacja Awaryjna. Ognisko Sygnalizacyjne. Szkoła Przetrwania. Sztuka Przetrwania. Szkolenie Survivalowe.
Ognisko Sygnalizacyjne. Sygnalizacja Awaryjna. Techniki Ratunkowe Survival. Szkoła Przetrwania. Sztuka Przetrwania. Szkolenie Survivalowe. Kurs Survivalu.
Techniki Ratunkowe Survival. Kurs Survivalu. Ognisko Sygnalizacyjne. Sygnalizacja Awaryjna. Sztuka Przetrwania. Szkoła Przetrwania. Szkolenie Survivalowe.
Ognisko Sygnalizacyjne. Techniki Ratunkowe Survival. Sygnalizacja Awaryjna. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Sztuka Przetrwania. Szkolenie Survivalowe.
Sygnalizacja Awaryjna. Techniki Ratunkowe Survival. Szkoła Przetrwania. Kurs Survivalu. Ognisko Sygnalizacyjne. Sztuka Przetrwania. Szkolenie Survivalowe.

Ratunkowe Techniki Sygnalizacyjne

01 czerwca 2024
1 dzień
do 10 osób
Warszawa

Jednodniowe szkolenie tematyczne z zakresu awaryjnej sygnalizacji ratunkowej.

Cena za szkolenie jest ceną za grupę od 1 do 4 osób (1 instruktor). W przypadku większej ilości osób, wymagane jest kupienie dodatkowych ilość biletów. Po dokonaniu zakupu, skontaktujemy się z Tobą aby wybrać wspólnie najbardziej dogodny dla Ciebie termin!

Znajomość technik sygnalizacji ratunkowej jest bardzo ważna w sytuacji survivalowej. Kiedy już zapewnimy sobie podstawowe cztery filary survivalu (woda, schronienie, ogień, jedzenie), należy zadbać o to aby jak najszybciej się z sytuacji survivalowej wydostać.

Szkolenie obejmuje techniki sygnalizacyjne, mające na celu maksymalne ułatwienie służbom ratunkowym ustalenie naszej pozycji. Mają także na celu zwrócenie na nas uwagę osób mogących potencjalnie nam pomóc (piloci samolotów komercyjnych, awionetek, helikopterów, kapitanów statków morskich, osoby w samochodach na safari i tym podobne).

Czego Cię nauczymy

Sygnalizacji wizualnej
Sygnalizacji dźwiękowej
Sygnalizacji świetlnej
Budowy ogniska sygnalizacyjnego
Zostawianie po sobie porządku

Na szkoleniu poznasz i przećwiczysz następujące zagadnienia:
 Efektywne nadawanie sygnałów dźwiękowych. (gwizdki komercyjne, improwizowane, emisja dźwięków poprzez uderzanie przedmiotu o przedmiot).
• Użycie latarek do nadawanie sygnału S.O.S. w alfabecie Morse'a.
• Konstrukcja środków do odbijania światła słonecznego oraz techniki skutecznego nakierowywanie go na obiekt celem sygnalizacji.
• Budowa ogniska sygnalizacyjnego oraz techniki skutecznego jego wykorzystania.
• Znaki terenowe naziemne, kierowane do statków powietrznych.
• Skuteczne techniki regularnego oznaczania swojej trasy celem ułatwienia tropienia nas przez ratowników oraz psy tropiące.
• Techniki sygnalizacji nocnej przy użyciu lightsticków (Buzzsaw oraz układanie wzrorów).

Szkolenie skupia się na praktyce. Obejmuje ono przemieszczanie się po terenie z krótkimi przystankami na teorię, a po omówieniu wykonywanie technik.

Dodatkowo, zapoznasz się ze sprzętem survivalowym który zdecydowanie ułatwia zarówno rekreacyjne wypady bushcrafowe jak i zwiększa Twoje bezpieczeństwo kiedy sytuacja survivalowa jest prawdopodobna. Ze sprzętem survivalowym który zaprezentujemy nikt nie powinien się rozstawać kiedy wyrusza na przygodę w terenie.

Szkolenie jest zaprojektowane dla początkujących ale też dla średnio-zaawansowanych w celu uporządkowania oraz rozszerzenia wiedzy i umiejętności survivalowych.

Nasze szkolenie jest też dobrym pomysłem na prezent. Możesz wykupić u nas voucher, który potem możesz wydrukować i komuś podarować.  Upoważnia on do udziału w szkoleniu w dowolnym uzgodnionym terminie aż do dwóch lat po dacie dacie jego wykupienia.

Wymagany sprzęt: Na naszym Szkoleniu Survivalowym, każdemu kursantowi zapewniamy podstawowy sprzęt. Musisz mieć ubranie na długi rękaw oraz długie spodnie i wygodne buty których nie szkoda pobrudzić. Ubranie musi być dostosowane do panującej pogody i warunków. Pamiętaj o nakryciu głowy dostosowanym do warunków pogodowych. Mile widziana latarka i rękawiczki robocze.

Wyżywienie we własnym zakresie. Należy zabrać prowiant na 6 godzin. Istnieje również możliwość zakupu wojskowej racji żywnościowej w cenie 35zł.

Lokalizacja miejscowości

Jeżeli masz jakieś pytania, zadzwoń 604 493 025

Rezerwuj wydarzenie

Inne szkolenia