Seminarium z zakresu topografii, terenoznawstwa oraz technik sygnalizacyjnych

Topografia, terenoznawstwo oraz techniki sygnalizacyjne są to bardzo ważne narzędzia w sytuacji survivalowej a zwłaszcza w jej końcowej fazie, kiedy zapewniliśmy sobie środki do przeżycia i możemy się skupić na wydostaniu się z opresji.

Na niniejszym seminarium, będziemy się skupiać na czytaniu map oraz posługiwaniu się nimi, posługiwaniu się przyrządami do orientacji w terenie takimi jak kompas, busola czy odbiornik gps. Będziemy także ćwiczyć radzenie sobie w sytuacjach, kiedy dostępu do tych dóbr nie mamy. Przećwiczone zostaną sposoby wyznaczania kierunków świata za pomocą znaków terenowych, słońca, gwiazd, czy przy użyciu innych technik improwizowanych. Kursant zostanie także zapoznany z technikami przemieszczania się po terenie dzikim tak, aby nie stracić orientacji. Nauczy się także szkicować mapę improwizowaną oraz szkic marszu, tak aby utrzymywać jak najwyższy poziom orientacji w okolicy.

W drugiej części szkolenia zostaną przećwiczone techniki sygnalizacyjne, mające na celu zwrócenie uwagi służb ratunkowych na nasze położenie. Począwszy od narzędzi profesjonalnych takich jak gwizdki, latarki, czy urządzenia do odbijania światła słonecznego, przez ogniska sygnalizacyjne, znaki terenowe skierowane do statków powietrznych aż po regularne oznaczanie swojej trasy zarówno w sposób ułatwiający tropienie nas przez ratowników jak i przez psy tropiące, które potencjalnie mogłyby być wykorzystane.

Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierować na skrzynkę e-mail: kontakt@survivorgroup.pl

W korespondencji wyślę materiały do samokształcenia przed seminarium. Ustalony zostanie również dokładny termin szkolenia.

Sprzęt jest zapewniany przez nas. Możesz też zabrać swój jeśli posiadasz. Różni się on od pory roku i warunków, zatem kwestie te, pozostają do ustalenia w korespondencji.

Domyślne miejsce szkolenia to Lasy Chojnowskie niedaleko Konstancina – Jeziorny.

Istnieje możliwość wyznaczenia innego miejsca, pod warunkiem, że będzie ono spełniało wymogi, niezbędne do przeprowadzenia szkolenia. (legalność, odpowiednia bliskość infrastruktury, odpowiedni rodzaj terenu itp.)

Cena za uczestnictwo w seminarium wynosi 399 złotych.