Seminarium z zakresu pozyskiwania i uzdatniania wody w sytuacji survivalowej

Pozyskiwanie wody zdatnej do picia, jest w większości sytuacji survivalowych absolutnym priorytetem, którym trzeba się zająć od razu. Człowiek bez wody może teoretycznie przeżyć dwa do trzech dni. Jednak w praktycze już w ciągu pierwszego dnia, w wyniku braku wody, nasza kondycja fizyczna i psychiczna spadnie na tyle, że zmniejszy to nasze szanse przeżycia drastycznie.

Niniejsze seminarium skierowane jest właśnie w kierunku tego problemu. Podczas szkolenia, kursant zostanie zapoznany z teorią oraz zasadami prowadzenie gospodarki hydracyjnej w zróżnicowanyym środowisku. Praktycznie przećwiczy ją adekwatnie do warunków jakie aktualnie będą panowały w dniu szkolenia.

Na seminarium zostaną przećwiczone metody znajdywania, pozyskiwania oraz uzdatniania wody. Począwszy od wykorzystania tabletek uzdatniających wodę, profesjonalnych filtrów survivalowych, przez filtry improwizowane, destylację (teoria lub praktyka zależnie od warunków) lub z roślin, aż po dezynfekcję wody poprzez gotowanie bez dostępu do naczyń do tego odpowiednich.

Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierować na skrzynkę e-mail: kontakt@survivorgroup.pl

W korespondencji wyślę materiały do samokształcenia przed seminarium. Ustalony zostanie również dokładny termin szkolenia.

Sprzęt jest zapewniany przez nas. Możesz też zabrać swój jeśli posiadasz. Różni się on od pory roku i warunków, zatem kwestie te, pozostają do ustalenia w korespondencji.

Domyślne miejsce szkolenia to Lasy Chojnowskie niedaleko Konstancina – Jeziorny.

Istnieje możliwość wyznaczenia innego miejsca, pod warunkiem, że będzie ono spełniało wymogi, niezbędne do przeprowadzenia szkolenia. (legalność, odpowiednia bliskość infrastruktury, odpowiedni rodzaj terenu itp.)

Cena za uczestnictwo w seminarium wynosi 399 złotych.