Seminarium z zakresu budowy i wykorzystania schronień survivalowych

Budowa schronień w sytuacji survivalowej jest to bardzo ważna umiejętność dla każdego, kto przebywa często na łonie natury i jest narażony na przymusowe bytowanie w terenie przygodnym. Czasami, w warunkach ekstremalnych, budowa schronienia przewyższa priorytetem nawet pozyskanie wody.

Proponujemy zatem udział w całodniowym seminarium, które skupia się właśnie na tym bardzo ważnym aspekcie sztuki przetrwania. Zostaną na nim zaprezentowane zasady wyboru miejsca i rodzaju schronienia oraz priorytety dotyczące oceny balansu skuteczności schronienia, a ilości energii, jaką trzeba włożyć w jego budowę. Kursant będzie miał możliwość pod okiem instruktora przećwiczyć budowę różnorakich schronień oraz metody zabezpieczania się przed ciężkimi warunkami.

Przećwiczone zostaną różne metody izolacji ciała od podłoża, izolacji od opadów oraz izolacji termicznej, czyli inaczej mówiąc różne rodzaje szałasów i schronień iprowizowanych a także techniki wykorzystania posiadanego sprzętu aby wzmocnić jego właściwości termiczne oraz izolacyjne za pomocą materiałów dostępnych w okolicy. Na przykład „scarecrowing” i „tuning” śpiwora.

Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierować na skrzynkę e-mail: kontakt@survivorgroup.pl

W korespondencji wyślę materiały do samokształcenia przed seminarium. Ustalony zostanie również dokładny termin szkolenia.

Sprzęt jest zapewniany przez nas. Możesz też zabrać swój jeśli posiadasz. Różni się on od pory roku i warunków, zatem kwestie te, pozostają do ustalenia w korespondencji.

Domyślne miejsce szkolenia to Lasy Chojnowskie niedaleko Konstancina – Jeziorny.

Istnieje możliwość wyznaczenia innego miejsca, pod warunkiem, że będzie ono spełniało wymogi, niezbędne do przeprowadzenia szkolenia. (legalność, odpowiednia bliskość infrastruktury, odpowiedni rodzaj terenu itp.)

Cena za uczestnictwo w seminarium wynosi 399 złotych.