Nocowanie zimowe w terenie dzikim

Zapraszamy na seminarium przygotowujące na sytuacje ekstremalne w niskich temperaturach. Seminarium realizowane jest od późnej jesieni, do wczesnej wiosny. Ramowe daty to 15 Listopada oraz 15 Marca, aczkolwiek zależy to od aktualnych zmian w pogodzie i temperaturze. Seminarium jest skierowane do wszystkich. Zarówno dla początkujących, nie dysponujących własnym sprzętem, jak i dla tych, co doświadczenie z survivalem oraz sprzęt już posiadają. Poziom trudności szkolenia zostanie dopasowany indywidualnie.

Tematyka seminarium oscyluje głównie wokół budowy odpowiedniego schronienia oraz wykorzystania i zagospodarowania odpowiedniego typu ogniska. Inaczej mówiąc, oscyluje wokół technik utrzymywania temperatury w organizmie. Jednakże, poruszone zostaną także aspekty oszczędności energii, przyswajania pożywienia oraz przygotowywania ciepłych napojów. Zostaną przedstawione także zagadnienia związane z rozpoznawaniem i preciwdziałaniem hipotermii.

Podczas trwania seminarium, instruktor sprawuje opiekę nad kursantem przez cały czas, służy radą oraz pomocą. Jednak w zakresie odpowiednio ograniczonym, aby nie zaniżać jakości szkolenia oraz umiejętności z niego wyniesionych. Wyłączając oczywiście sytuacje, gdy zostanie wykryte jakiekolwiek niebezpieczeństwo związane z otoczeniem lub stanem fizycznym bądź psychicznym kursanta.

Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierować na skrzynkę e-mail: kontakt@survivorgroup.pl

W korespondencji wyślę materiały do samokształcenia przed seminarium. Ustalony zostanie również dokładny termin szkolenia.

Sprzęt jest zapewniany przez nas. Możesz też zabrać swój jeśli posiadasz. Różni się on od pory roku i warunków, zatem kwestie te, pozostają do ustalenia w korespondencji.

Domyślne miejsce szkolenia to Lasy Chojnowskie niedaleko Konstancina – Jeziorny.

Istnieje możliwość wyznaczenia innego miejsca, pod warunkiem, że będzie ono spełniało wymogi, niezbędne do przeprowadzenia szkolenia. (legalność, odpowiednia bliskość infrastruktury, odpowiedni rodzaj terenu itp.)

Cena za uczestnictwo w seminarium wynosi 459 złotych.